MENU

Informacje ogólne Ubezpieczenie dzieci Programy dopuszczone do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 Plany pracy na rok 2015/2016 Kadra pedagogiczna Opis przedszkola Zdjęcia archiwalne Publikacje nauczycieli RADA RODZICÓW Historia przedszkola Prawa Dziecka Strona pusta Nasze osiągnięcia Jubileusz 25 -lecia Dziękujemy Wyprawka przedszkolaka Kalendarium roku 2017/2018 Kronika naszego przedszkola ZAJĘCIA OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE- WRZESIEŃ 2017 ŻYWIENIE W PRZEDSZKOLU Język angielski - wszystkie grupy - MARZEC TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK - DZIAŁANIA Mała Polska Biega Podstawa Programowa Podróże bliskie i dalekie REKRUTACJA 2016/2017 Piknik 2015 PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA PODRÓŻE Z NUTKĄ 2015/2016 ILUSTROWANE PRAWA DZIECKA PODZIĘKOWANIA DLA PRZEDSZKOLA NOWY PLAC ZABAW - DOKUMENTACJA

O PRZEDSZKOLU

Kronika naszego przedszkola

                                  

 

 

16-17.06.2015r. Odbyło się zakończenie roku w wykonaniu Grupy Kotki i Kaczuszki, oraz Słoneczka.

 

                                   

 

12.06.2015r. Odbył się w naszym przedszkolu „Piknik rodzinny-naukowy”.Można było zobaczyć pokazy chemiczne, robotykę dla młodszych dzieci, starszych, recykling oraz pokazy sumo, była także fotobudka, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie wszystko to w wykonaniu studentów z Uniwersytetu śląskiego.

Rodzice zaangażowali się w upieczenie ciast, zrobienie sałatek. Dodatkowo Panie kucharki przygotowały grochówkę, kiełbaski z grilla. Odbyła się także aukcja prac dzieci. Piknik się udał, a pogoda sprzyjała.

 

                                     

 

Dnia 01.06.2015r. Z okazji dnia Dziecka, Mamy z grupy Wiewiórki

 

przygotowały przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków

 

pt.”Kopciuszek”.

 

 

 

                                         

 

22.05.2015r. M(C)ała Polska biega-po raz trzeci zorganizowana została taka akcja współorganizowana z nadleśnictwem i AWF,

bo bieg to zdrowie...

W okolicy Piotrowic mieliśmy okazję rozpocząć bieg, pogoda była piękna. Dzieci wraz z rodzicami pokonały mniejszą trasę Midi, a sami rodzice większą Long.

 

 

 

                                            

 

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu przypadł na 22.04.2015r. -odbył się z tej okazji Pokaz Mody Ekologicznej. Dzieci wraz z rodzicami tworzyli w domu stroje ekologiczne z różnych materiałów, folii, kartonów, słomek, talerzyków papierowych, plastikowych itp. Z każdej grupy było po czterech przedstawicieli, którzy uczestniczyli w pokazie. Każde dziecko otrzymało nagrodę; książeczkę.

 

                                          

 

Dnia 31.03.2015 r w naszym przedszkolu odbył się spektakl „Kogucik” przygotowany przez grupę Motylki i Jeżyki. Mogliśmy podziwiać przedszkolaków zaangożowanych w swoje role związane z „Tradycjami wielkanocnymi”.

 

 

                                            

 

Dnia 23.03.2015-obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Nasi przedszkolacy w wiosennym nastroju uczestniczyli w spacerze po osiedlu, towarzyszyła im także „Marzanna”. Przedszkolacy śpiewały piosenki, wołały wiosnę, oraz szukały jej oznak. Na zakończenie pożegnały się z Marzanną.

                                           

 

Dnia 26.03.2015r. Odbyła się XVII Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa. W zawodach wzięły udział również przedszkolaki z naszego wraz z rodzicami z grupy Kotki oraz Kaczuszki. Przedszkolacy wzięły udział w zawodach sportowych. biegach, także na czworakach oraz w innych konkurencjach. Każdej drużynie udało się zdobyć po 100 punktów oraz złoty medal! Oprawą muzyczno - taneczną w tym dniu były zespoły taneczne z grupy Misie-trzylatki oraz Kółka tanecznego-pięciolatki.

 

                                              

 

Dnia 30.01.2015r. Odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci miały przepiękne stroje, można było zobaczyć różne postacie. Przedszkolacy uczestniczyli w wesołej zabawie, tańcach, kółeczkach, pociągach, a także brały udział w różnych konkursach. W przerwach przedszkolacy miały słodki poczęstunek w swoich salach.

 

                                           

 

Dnia 21.01.-22.01. Obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka!

To szczególny dzień, w którym każda wnuczka i każdy wnuczek wyrażają swoją miłość, dziękując za całe dobro jakie otrzymują od Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały się w występie przed tak wspaniałymi gośćmi, nie zapomnieli zaśpiewać również 100 lat!

Po występie goście zostali zaproszeni na słodki poczęrunek, otrzymali również prezenty ręcznie robione od swoich wnusząt, dziękując w ten sposób za miłość i dobroć. Ten wspaniały dzień sprawił wszystkim wiele radości i wzruszeń.

 

 

                                                       

       

W połowie grudnia tradycyjnie odbyły się „Spotkania przy choince i Jasełka” z okazji zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z każdej grupy z zaangażowaniem przygotowywały się do występów, chętnie uczyły się swoich ról oraz pastorałek i kolęd. Rodzice również uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu, nie tylko podziwiali swoje dzieci lecz również angażowali się w uszycie strojów i zorganizowanie słodkiego poczęstunku. Przedszkolacy wykonały własnoręczne prezenty wkładając w swoją pracę wiele serca, składały rodzicom także życzenia, jak również wraz z rodzicami wsłuchiwały się w słowa kolęd. Po występie w salach panowała miła i ciepła atmosfera!

 

 

                                                               

 

Dnia 08.12.2014r. odwiedził nas Święty Mikołaj, przywożąc piękne podarunki; zawitał w każdej grupie, mogliśmy zaśpiewać oraz zatańczyć piosenkę. Każde dziecko mówiło Mikołajowi swoje imię oraz mogło usiąść na kolanach, robiąc przy tym pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie dzieci obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne!

 

 

                                                 

 

 

Dnia 03.12.2014r. Gościliśmy w przedszkolu Górników. Mieliśmy okazję wysłuchać bajkę o „Węgielku”.Ten ważny dzień umiliły nam Panie w strojach śląskich śpiewające „Śląskie szlagiery”. Po części artystycznej, Górnicy zagościli w grupach, gdzie opowiadali o swojej ciężkiej pracy.

 

                                                               

 

 

27.11.2014r. Odbyła się XI Integracyjna Spartakiada Sportowa w hali sportowej Gimnazjum nr 19 w Katowicach. W zawodach wzięły udział przedszkolaki wraz z rodzicami z grupy Krasnale oraz Słoneczka. Przedszkolacy wzięły udział w zawodach sportowych. biegach, także na czworakach, sadzenie kartofli, przechodzenie przez tunel, turlanie piłki, przebieganie pod chustą animacyjną. Oprawą muzyczno-taneczną w tym dniu były zespoły taneczne ze SP37 oraz Gimnazjum Nr 19, a także zespół taneczny z najstarszych grup z naszego przedszkola. Układy taneczne zostały przygotowane przez nauczycielkę Anetę Łapską-Sobotę do piosenek „Shakira” oraz „Khaled”. Udział w Spartakiadzie sprawił dzieciom wiele radości, każda drużyna zdobyła po 100 punktów.

Każdy okazał się zwycięzcą, drużyny otrzymały puchar, a dzieci medale i piękne upominki.

 

                                               

 

 

25.11.2014r. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubieńca, z którym razem bawiliśmy się, słuchaliśmy opowiadań, tańczyliśmy.

 

                                                    

 

Dnia 11.11.14 obchodzimy narodowe Święto Niepodległości w Polsce. My obchodziliśmy je w przedszkolu 07.11.2014r.Tego dnia zajęcia były związane z tą właśnie tematyką. Dzieci wysłuchały różnych wierszy o Polsce, poznały symbole narodowe, hymn Polski,piosenki a także wykonali własną flagę i kotylion. W tym ważnym dniu uczestniczyliśmy także w akademii przygotowanej przez grupę”Kaczuszki”.

 

 

                                                    

 

W październiku oraz we wrześniu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka oraz pasowanie na Starszaka” w naszym przedszkolu. Dzieci w tym dniu stali się prawdziwymi przedszkolakami oraz starszakami. W tym dniu dzieci w pięknych strojach po raz pierwszy występowały przed swoimi rodzicami w programie artystycznym przygotowanym przez swoje Panie. Na zakończenie maluchy wraz z rodzicami złożyli uroczystą przysięgę. Dzieci otrzymały piękne dyplomy i rożki obfitości

 

 

 

14 października 2014 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji dzieci z grupy „Kotki” przygotowały specjalny występ, na którym zaprezentowały swoje piosenki dla wszystkich pracowników przedszkola, oraz wierszyki. Następnie zaśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

 

                                                         

Dnia 06.10.2014r. nasi przedszkolacy uczestniczyli w spektaklu w naszym przedszkolu pt.”Calineczka”. Ta pełna humoru opowieść o przygodach Calineczki, jej małych problemach i wielkich radościach bardzo podobała się dzieciom. Spektakl opowiadał o tym, że warto być ciekawym świata, mieć własne zdanie i realizować  swoje marzenia.

 

Dnia 01.10.2014r. odbył się Międzyprzedszkolny Rajd Ekologiczny-Zielone Katowice. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola oraz innych przedszkoli wzięły w nim udział. Przedszkolacy pokonywali trasę oznaczoną kolorem, zdobywały punkty z wiedzy o przyrodzie i ekologii. Towarzyszami dzieci oprócz nauczycieli byli leśnicy, którzy opowiadali dzieciom historię zwierząt i ptaków.

Dnia 30.09.2014r. odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu Guinessa w myciu zębów. Nasi przedszkolacy oraz przedszkolacy z całej Polski chętnie szczotkowali zęby. Okazało się, że pobiliśmy rekord, a przedszkolacy otrzymali Certyfikat Akademii Aquafresh.

Dnia 29.09.2014r. odbył się „Dzień Głośnego Czytania” -dzięki takiemu dniu dzieci mogły przenieść się w świat fantazji, rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo, a także stymulować rozwój. W naszym przedszkolu w ta akcję zaangażowali się rodzice, za co im serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie na odkrywanie świata dzieciom poprzez  głośne czytanie książek.

 

Dnia 19.09.2014r. w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Sprzątania Świata”, jak co roku nasi przedszkolacy wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, wraz z nauczycielkami wzięły w nim udział. Znaleźliśmy dużo śmieci, które umieściłyśmy we workach, a następnie powędrowały one do kosza.

 

 

 

              Kronika 2014/2015

 

 

 

 

 

ARCHIWUM

KRONIKA 2013/2014

TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK 2013/2014

Archiwum zdjęć 2007-2014

 

liczba odwiedzin: 13855814