Procedury

Procedura_odbioru_dziecka_z_przedszkola.doc

2022_Procedura_postepowania_z_dzieckiem_chorym.doc

Procedura_postepowania_z_dzieckiem_sprawiajacym_trudnosci_wychowawcze_i(1).pdf

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 22 i Miejskim Przedszkolu nr 93 wprowadzona została "Polityka ochrony dziecka przed krzywdzeniem", zgodnie z Ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich)

Standardy ochrony dzieci to cztery zasady, których przyjęcie sprawia, że dana instytucja jest bezpieczna dla dzieci – jej personel potrafi zidentyfikować sytuacje stwarzające ryzyko krzywdzenia dziecka oraz podjąć działania profilaktyczne oraz interwencyjne:

1. Standardy ochrony dzieci
Standard I. POLITYKA
Organizacja/instytucja ustanowiła i wprowadziła w życie Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Standard II. PERSONEL
Organizacja/instytucja monitoruje, edukuje  i angażuje swoich pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
Standard III. PROCEDURY
W organizacji/instytucji funkcjonują procedury zgłaszania podejrzenia oraz podejmowania interwencji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dziecka.
Standard IV. MONITORING
Organizacja/instytucja monitoruje i okresowo weryfikuje zgodność prowadzonych działań z przyjętymi standardami ochrony dzieci.

2018_egulamin_Wycieczek_i_spacerow.odt