O PRZEDSZKOLU

Historia przedszkola

Przedszkole istnieje od 1987 roku. Pierwszym dyrektorem placówki była Mieczysława Tomera. Obecnie tę funkcję pełni Maria Struzik. Z dawnych lat zachowały się pamiątki, zdjęcia i albumy, które można obejrzeć w przedszkolu. Prowadzona jest kronika, która dokumentuje jego historię. Przez jakiś czas obok kroniki tradycyjnej prowadzone były kroniki elektroniczne, które aktualnie zastąpiła strona internetowa, na której można znaleźć wszystkie informacje na temat funkcjonowania przedszkola.

Przez lata swojego istnienia przedszkole stopniowo obrastało w tradycje, w które wpisały się na stałe uroczystości i imprezy tak wewnętrzne jak również środowiskowe promujące m.in. kulturę i tradycje Śląska oraz tradycje rodzinne: Sprzątanie Świata, Dzień Edukacji Narodowej, Rajd Międzyprzedszkolny, Pasowanie na przedszkolaka, Międzyprzedszkolna Spartakiada Integracyjna, Śląski tydzień, Mikołaj, Jasełka, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Kogucik, Spartakiada Pięciolatków, Dzień Ziemi, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, Festyn Rodzinny, Pożegnanie starszaków.

Przez te wszystkie lata nasi nauczyciele nabywali doświadczenia, zdobywali nowe kwalifikacje i umiejętności dzięki czemu kadra pedagogiczna to zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników posiadających bogate doświadczenie zawodowe. Poprzez ustawiczne i permanentne kształcenie, stałe doskonalenie warsztatu pracy i poszukiwanie nowatorstwa pedagogicznego stwarza ona dzieciom optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju.

Nasze przedszkole zdobyło trzykrotnie „Ogólnopolski Certyfikat Jakości Partnerskie Przedszkole”, czterokrotnie „Certyfikat Przyjaciele Natury”, Certyfikat "Pewniaka" oraz dwa razy  wyróżnienie w konkursie "Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo-wychowawczych woj. śląskiego". Nasi wychowankowie są laureatami  wielu konkursów i przeglądów. Certyfikaty, wyróżnienia i sukcesy dzieci  świadczą o wysokiej jakości usług oferowanych przez Miejskie Przedszkole nr 93.