O grupie Wydarzenia w grupie Ramowy rozkład dnia Tematyka miesiąca Ważne daty Programy i innowacje

Grupa SŁONECZKA

Wydarzenia w grupie

21.03.2024r. zjedliśmy śniadanie wielkanocne - Hazok. W ogrodzie dzieci znalazły Zajączka, który zostawił dla grupy" Słoneczka " prezenty. Dzieci były zachwycone.

Sonia i Jakub mają 5-lat- sto lat !!!!

21.03.2024r. obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Dzieci rano przygotowały samodzielnie kanapki na śniadanie. Bardzo im smakowały.

W naszej sali powstał kącik przyrody. Dzieci samodzielnie sadziły nasiona fasoli.

Dziękuję za kwiaty wiosenne, które wzbogaciły nasz kącik.

Bawimy się ćwicząc w formie zawodów sportowych.

Wykonanie przez dzieci stroików wielkanocnych na kiermasz. Prace wyszły bardzo ładnie.

26.02.2024r. w grupie Słoneczka - Dzień Dinazaura. Dzieci malowały figurki, samodzielnie zrobiły plakaty o życiu dinozaurów. Zabawiliśmy się w paleontologów- szukaliśmy kości dinozaura. Na wyspie dinozaurów były wulkany - jeden dzieci pobudziły do życia. Bardzo im się podobał !!!

Hania ma 5lat - gratulacje !!!!!

23.02.2024r. mieliśmy w grupie Słoneczka warsztaty z Misiem.

21.02.2024r. obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego w grupie Słoneczka w formie warsztatów z panem Mateuszem. Dzieci bardzo aktywnie poznawały bajkę"Kot w butach". Bardzo im sie podobało.

Filip ma 5lat-  Sto lat !!!!!!

16.02.2024r. w grupie Słoneczka był Dzień Kota. Dzieci oglądały ilustracje różnych kotów, poznały zwyczaje kotów. Następnie przebrały się za kotki i bawiły się tak jak kotki mają w zwyczaju- były figle sportowe.

Każde dziecko zrobiło kotka i zabawy z kotkami były super !!!!

14.02.2024r. obchodziliśmy Walentynki, były zabawy taneczne, konkursy i robienie walentynki dla kolegi i koleżanki.

Urodziny Franka -mam 6lat . Gratulacje !!!!!!

25. 01.2024r. odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci bawiły się przy pani Wodzirej. Zabawa byla przednia, w sali był poczęstunek i konkursy dla dzieci.

Dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla dzieci.smiley

Urodziny Jakuba - 5lat - Gratulacje!!!!

Grupa" Słoneczka "z "Motylkami" przygotowała występ świąteczny dla rodziców.

Rodzice otrzymali prezenty i odbyły się poczęstunki w salach przedszkolnych.

Pierwszy Dzień Zimy w grupie Słoneczka obchodziliśmy pijąc herbatkę zimową - malinową. Dzieci poznały etapy parzenia i picia herbaty. Ważne w miesiącach zimowych.

Jasiu ma 4latka- Gratulacje !!!!!

06.12.2023r. mieliśmy gościa Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty- było dużo radości.

04.12.2023r. obchodziliśmy Dzień Górnika- Barbórkę. Bardzo dziękujemy za przybycie gości, tatusiom Kornelki i Mai oraz dziadkowi  Kornelki. Życzymy im dużo radości i szczęścia.

Urodzinki Zuzi - gratulacje 4latka !!!!!

30.11.2023r. bawiliśmy się na balu andrzejkowym. Były wróżby, tańce i smakołyki.

Dziękuję za zorganizowanie poczęstunku.

27.11.-01.2023r. odbyły się spotkania i zajęcia w ramach Dni Śląskich - My som stond". Było spotkanie z gołębiorzami, p. Markiem Szołtyskiem. W ramach poznania kuchni śląskiej - kiszenie kapusty. Odbył się również kiermasz śląskich potraw. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje Górnego Śląska. Dziękujemy p. Oli i p. Basi za pomoc w kiermaszu.

24.11.2023r. Dzień Misia.

22.11.2023r. grupa Słoneczka z gr. Motylki była na wycieczce autokarowej do kopalni Guido w Zabrzu. Dzieci zwiedały kopalnię, brały udział w zajęciach dla nich przygotowanych: orkiestra górnicza, przejazd Karlikiem w wagonoikach, spotaknie ze Świętą Baarbarą, wykonanie węglowych mydełek.

13.11.2023r. zajęcia w Bibliotece nr 10. Wdrażnie dzieci do zainteresowania słowem pisanym - książką.

Milenka ma 5lat - Gratulujemy !!!!

10.11.2023r. obchody Dnia Niepodległości.

03.11.2023r. mieliśmy spotkanie z panem Danielem. Dzieci miały możliwość zapoznć się z doświadczeniami z prądem. Zajęcia były bardzo twórcze i ciekawe. Bardzo  p. Danielowi dziękujemy za prezentację swojego zawodu.smileysmileysmiley

30.10.2023r. w grupie "Słoneczka" obchodziliśmy - Dzień Dyni. Dzieci poznały zastosowanie dyni w kuchni , smakowały dynię. Odbyły się ćwiczenia sportowe z dyniami. Dzieci ozdobiły swoje dynie. Słodki poczęstunek na koniec zajęć. Dziękuję za przyniesienie dyni przez dzieci. Bardzo się wszystkim podobało.smiley

18.10.2023r. odbył się "Rajd Ekologiczny - Leśno Rajza". Dzieci poznały życie lasu, odbyły spotkania z leśnikami. Poznały ciekawostki o leśnych ptakach, drzewach. Układały mandalę z materiałów przyrodniczych. Bardzo się wszystkim podobało.

Jessica ma 4-latka - Gratulacje !!!!

13.10.2023r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

11.10.2023r. p. Basia czytała dzieciom bajkę. Dziekujemy ! smiley

Obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania- przyszli czytać uczniowie z ZSP nr 22.

06.10.2023r. została zorganizowana wycieczka do teatru w Pałacu Młodzieży, na spektakl pt. "Baśń o tolerancji - Nasz Szrek".

22.09.2023r. dzieci w grupie "Słoneczka" powitały Jesień i z tej okazji preferują zdrowe odżywianie robiąc sok z jabłek i marchewki. Soki bardzo smakowały.

20.09.2023r. "Dzień Bajtla - Przedszkolaka". Zabawa w piżamach na holu i w sali przedszkolnej. Dziękujemy za zaangażoawnie rodzicom.

18.09.2023r. dzieci sprzątały swoje osiedle w ramach akcji "Sprzątanie Świata".

15.09.2023r. obchodziliśmy"Dzień Sportu". Dzieci pokonały stacje sportowe w ogrodzie przedszkolnym. Było dużo radości - rozwijaliśmy szybkość, zwinność i skoczność u dzieci.

Urodziny Filipa 5 lat - Gratulacje !!!!

Urodziny Kornelki 5lat - Gratulacje !!!