O grupie Ramowy rozkład dnia Tematyka kompleksowa Ważne daty Informacje dla rodziców Wydarzenia w grupie Filmiki Nauczanie zdalne

Grupa ŻABKI

HARMONOGRAM WYCIECZKI  DO WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW

DATA: 28.11.2023

9.00 - wyjazd z przedszkola i przejazd autokarem do Wielkiej Fabryki Elfów (ul.Porcelanowa 23)

10.00- 12.00- zabawy w Wielkiej Fabryce Elfów- wykonywanie zadań ruchowych, zręcznościowych, rozwiązywanie zagadek o tematyce świątecznej.

Ok.12.30- wyjazd z miejsca wycieczki i przejazd autokarem do Mp93

ok.13.20- powrót do przedszkola (godzina powrotu uzależniona od warunków drogowych)

Prosimy by dzieci zabrały plecaczek z piciem i przekąską.

Drodzy Rodzice!
Informujemy, że Fundacja Sportowe Katowice wraz z UNICEF oraz MOSIR KATOWICE organizuje pokazowe zajęcia nauki jazdy na łyżwach oraz podstaw gry w hokeja na lodzie pod nazwą „Lodowe przedszkole”.

ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ 27.10.2023. WYJAZD Z PRZEDSZKOLA  PO OBIEDZIE OK.12, POWRÓT  OK.14.30- NA PODWIECZOREK.

W PIĄTEK DZIECI DOSTAŁY ZGODY DO PODPISANIA. PROSIMY O ICH WYPEŁNIENIE.

OSOBY, KTÓRE NIE BĘDĄ CHCIAŁY WYSŁAĆ DZIECKA- MUSZĄ DZIECKO ODEBRAĆ O GODZINIE 12STEJ TEGO DNIA Z PRZEDSZKOLA.

Zajęcia będą realizowane na lodowisku SATELITA w Katowicach (Aleja Korfantego 35 – Spodek).

Udział w projekcie jest bezpłatny.

W ramach zaproszenia organizator zapewnia uczestnikom zajęć:

1. Transport dzieci wraz z opiekunami przedszkolnymi na lodowisko i z powrotem.
  2. Instruktorów nauki  jazdy na łyżwach oraz podstaw gry w hokeja na lodzie posiadających odpowiednie kwalifikacje i  doświadczenie.
  3. Sprzęt sportowy tj. kaski ochronne i łyżwy dostosowane do wieku dzieci oraz akcesoria treningowe.
  4. Obecność ratownika medycznego podczas zajęć.
  5. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków  na czas realizacji treningu, od wejścia uczestnika do autokaru pod przedszkolem do czasu odwiezienia uczestnika pod przedszkole.

W tym dniu należy przygotować dziecko do udziału w zajęciach, ubierając je w wygodny dres sportowy
i rękawiczki pięciopalczaste, a także inne elementy garderoby zapewniające dziecku swobodę poruszania się i ciepło.

Dzieci posiadające własne łyżwy i kaski mogą je przynieść do przedszkola w dniu wyjazdu i korzystać z nich podczas zajęć. Sprzęt powinien być podpisany.

W NAJBLIŻSZYCH DNIACH DZIECI DOSTANĄ WIERSZYKI  DO NAUCZENIA NA BIESIADĘ ŚLĄSKĄ, TEKSTY BĘDĄ W "ŁAMANEJ" GWARZE ŚLASKIEJ (CAŁKOWITA GWARA NIESTETY BYŁA BY ZA TRUDNA DO NAUCZENIA I ZROZUMIENIA PRZEZ DZIECI. PROSIMY, BY DZIECI OPANOWAŁY ROLE DO  2.11.