O grupie Ramowy rozkład dnia Tematyka kompleksowa Ważne daty Informacje dla rodziców Wydarzenia w grupie Filmiki Nauczanie zdalne

Grupa ŻABKI

Ramowy rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE „ŻABKI”

Godziny pracy grupy:

7.00 – 8.30

• Zabawy integrujące grupę
  • Ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe
  • Przygotowania do śniadania. Kształtowanie i wspieranie samodzielności w zakresie korzystania z toalety i wykonywania codziennych nawyków higienicznych; rozwijanie poczucia konieczności stosowania zasad higieny.

8.30 – 9.00

• Śniadanie – wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania się przy stole.

9.00 –11.30

• Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju.
  • Pobyt na świeżym powietrzu.
  • Przygotowanie do obiadu

11.30 – 12.00

• Obiad – doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami, przyzwyczajanie do zdrowego odżywiania się

12.00-14.15

• Zajęcia relaksacyjne i wyciszające
  • Tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój, zabawę i odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa. Zapewnienie prawidłowej organizacji warunków sprzyjających nabywaniu przez dzieci doświadczeń oraz pomoc dzieciom rozwijającym się w sposób nieharmonijny , wolniejszy lub przyspieszony.
  • Pobyt na świeżym powietrzu
  • Religia (dla chętnych)
  • Przygotowanie do podwieczorku

14.15 – 14.45

• Podwieczorek – Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, zachowanie prawidłowej postawy.
    Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu podwieczorku.

14.45– 17.00

• Rozchodzenie się dzieci
  • Wspieranie samodzielnej eksploracji świata,
    z poszanowaniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań dzieciom
  • Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka w odniesieniu do wielu aktywności

Podstawa programowa realizowana jest w oparciu o

„Program Wychowania Przedszkolnego” Wiesławy Żaby -  Żabińskiej, Wioletty Majewskiej, Renaty Paździo wyd. MAC

Ramowy rozkład dnia poszerzony jest o zajęcia ze specjalistami zgodnie z harmonogramem grupy.

Język angielski - wtorek 13.00 - 13.15

Rytmika - środa 10.45 - 11.00