MISIE EMOCJE WAŻNE DLA RODZICÓW RELIGIA JĘZYK ANGIELSKI RYTMIKA

WAŻNE DLA RODZICÓW

BAJKI O UCZUCIACH I EMOCJACH Z CAŁEGO ŚWIATA

EFEKT DOMINA - Porozmawiajmy o uczuciach

O lisku Urwisku (bajka terapeutyczna)

Karty pracy „Emocje” (10 stron)

Rozpoznawanie emocji zabawy

EMOCJE - 3 REAKCJE NA TRZY SYTUACJE

JAK PORADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ I ZŁYM SAMOPOCZUCIEM? - RODZICU, PRZEPRACUJ TO Z DZIECKIEM - MY TEŻ TO ZROBIMY

INSTYTUT WSPIERANIA ROZWOJU PRZYGOTOWAŁ DARMOWE PUBLIKACJE:

1. Sposoby na stres
  2. Sposoby na lęk
  3. Sposoby na smutek
  4. Sposoby na złość  oraz

ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA

Dzieci pracujących rodziców mogą uczęszczać do żłobków lub przedszkoli. Organy prowadzące te placówki mogą je prowadzić, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Do 28 lutego rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

INNE ŻRÓDŁA INFORMACJI

www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-od-9-listopada/2694352

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA W ZWIĄZKU Z COVID-19