MENU

DLA UKRAINY

 • Komunikat ws. uruchomienia syren alarmowych na terenie miasta Katowice w dniu 22.11.2022 r.
   
  Zgodnie z informacją ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z 31 października br., w dniu 22 listopada 2022 r. (wtorek) w godzinach między 9.00 a 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty.
   
   
  Оголошення про ввімкнення сирен тривоги на території міста Катовіце 22.11.2022.
   
  Повідомляємо, що відповідно до розпорядження Сілезького Воєводи 22 листопада 2022 р. (вівторок) в годинах з 9.00 до 13.00 буде проведено воєводське навчання ефективності сирен тривоги, які використовуються в системі попередження та оповіщення населення. У рамках навчання протягом трьох хвилин видаватиметься безперервний звук.
   

  Pozdrawiam serdecznie
  17.11.2022 13:53 | więcej »

 •  

  Miasto Katowice wraz z innymi podmiotami publicznymi i organizacjami pozarządowymi planuje organizację Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się 30 lipca br. (sobota), w godz. od 12.00 do 17.00.

  Jego celem jest przede wszystkim promocja rodzin, w tym: rodzicielstwa zastępczego, jak również integracja rodzin ukraińskich ze środowiskiem lokalnym.

   

  Impreza odbędzie się w trzech lokalizacjach, tj.:

   

  - na placu Sławika i Antalla,

  - w Parku Powstańców Śląskich,

  - na terenie Żłobka Miejskiego przy ul. Uniwersyteckiej.

   

  Uprzejmie proszę Państwa o pomoc w rozpropagowaniu informacji o wydarzeniu. W załączeniu przesyłam plakaty w języku polskim oraz w języku ukraińskim.

  17.11.2022 13:53 | więcej »
 • FESTYN NA LIGOCIE - 21 MAJA

  Polski-ukraiński piknik integracyjny

  W sobotę, 21 maja, na terenie przy Miejskim Domu Kultury „Ligota” (ul. Franciszkańska 33) odbędzie się polsko-ukraiński piknik integracyjny. Czeka nas popołudnie pełne atrakcji, okazja do pobycia razem, spędzenia dobrego czasu na świeżym powietrzu.

  Już o 13.00 śląscy kucharze, dzięki Fundacji In Corpore, będą gotować z najmłodszymi miłośnikami sztuki kulinarnej. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w kuchni – do 16.00.

  O 15.00 rozpocznie się program artystyczny. Na scenie wystąpią zespoły z MDK „Ligota”: Mażoretki „Akcent”, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni, zespoły „Nutki” i „Gama”, uczestnicy zajęć „Śpiewaj razem z nami”, Justyna Pachla i Agata Warkocz. Wystąpią również goście z Ukrainy mieszkający w punkcie recepcyjnym przy Franciszkańskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Skuza wraz z zespołem.

  Czeka nas też poczęstunek – ukraińskie potrawy przygotowane przez gości z Ukrainy oraz steki przygotowane przez wolontariuszy z fundacji Kodomo Egao ShienKai.

  Najmłodsi również będą się świetnie bawić. Mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i rękodzielniczych oraz współzawodnictwie sportowym. Będzie też malowanie twarzy, animacje balonowe i dmuchana zjeżdżalnia!

  A miłośników rękodzieła zainteresuje wystawa prac Grupy „Szydełko i Druty”.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic!

  W razie niepogody, piknik zostanie przeniesiony do sal MDK „Ligota”.

   

  Organizatorzy: Miejski Dom Kultury „Ligota”, , Fundacja In Corpore, Punkt Recepcyjny dla Ukraińców przy Franciszkańskiej 8-10, Bank PKO BP,  Fundacja Kodomo Egao ShienKai oraz Rada Dzielnicy nr 6 Ligota – Panewniki.

  19.05.2022 06:39 | więcej »
 • KOLORY ŻYCIA - FESTIWAL WDZIĘCZNOŚCI
  Wdzięczność znaczy razem 
   
  Jedliście kiedyś tort z wątróbki? Albo ćwiczyliście w butach kangoo jumps?
  Może chcielibyście poćwiczyć z Mistrzem Europy w ju jitsu, albo sprawdzić, czy podoba Wam się karate? Na deser będzie można wziąć udział w kiermaszu ciuchów z marką Furelle, spróbować ręcznego malowania ubrań czy zrobić sobie piękne portretowe zdjęcie. To wszystko w ramach wydarzenia „Kolory życia. Festiwal Wdzięczności”, które 22 maja odbędzie się w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”. Wiecie kto je organizuje? Wdzięczni uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, którzy chcą podziękować Polakom za otwarte serca i domy. 
   
  KLIKNIJ WIĘCEJ 
  19.05.2022 06:42 | więcej »
 • FILMY DLA DZIECI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

  Szanowni Państwo, 

   

  chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o utworzeniu na naszej platformie VOD nowego cyklu „Kino Dzieci po ukraińsku”. Wierzymy, że kinematografia ma moc, by zmieniać świat, a w momentach niepokoju realnie pomagać, dawać otuchę, ułatwiać rozmowę i budować porozumienie. Dlatego w obliczu wojny w Ukrainie i niewyobrażalnie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się jej mieszkańcy, chcemy wykorzystać to, co znamy najlepiej, by nieść wsparcie. W związku z tym wypuszczamy katalog filmów pełnometrażowych i seriali dla dzieci w ukraińskiej wersji językowej.

  Tytuły dostępne są bezpłatnie, bez logowania i rejestracji na platformie: nowehoryzonty.pl/ukraina. Aby rozpocząć seans, wystarczy kliknąć „Oglądaj". Na stronie każdego filmu można znaleźć dokładną informację na temat dostępnej wersji językowej. Nie ma też żadnych ograniczeń czasowych na seans. Zachęcamy to korzystania z oferty także na seansach grupowych.

  Uwaga: platforma NH VOD działa wyłącznie na terytorium Polski.

  Aktualnie w katalogu znajdziecie Państwo:

   

  Seriale

  Bobaski i miś  (wiek: 3+) to serial animowany dla najmłodszych. Podczas trzyminutowych odcinków maluszki będą mogły zobaczyć w akcji swoich rówieśników – Bobaska Chłopca i Bobaska Dziewczynkę (urocze, stawiające pierwsze kroczki wersje Treflika i Treflinki) oraz Misia, który jako przedstawiciel „starszaków” towarzyszy im w poznawaniu świata (prezentujemy 2 sezony).

  Kiwi & Strit (wiek: 4+) - nie tak daleko stąd, na leśnej polanie, mieszkają dwa śmieszne i futrzaste stworzonka - Kiwi i Strit. Kiwi jest ostrożny i żółty, a Strit jest dziki i fioletowy. Obaj są bardzo zabawni i ciekawscy, ale każdy napotkany problem chcą rozwiązać na dwa kompletnie różne sposoby (prezentujemy 3 sezony).

  Basia (wiek: 4+) to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

   

  Filmy pełnometrażowe

  Filonek Bezogonek (wiek: 4+) - kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?

  Biuro Detektywistyczne. Pierwsza Tajemnica (wiek: 6+) - pierwsze zlecenie dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu w szkole w Valleby znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć? Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maja podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lassego. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?

  Amazonia. Przygody małpki Sai (wiek: 6+) - Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które zgotowała jej przyroda.

  Jakub, Mimmi i gadające psy (wiek: 6+) - Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Będą musieli zmierzyć się z bardzo ważnym wyzwaniem… Jakie przygody spotkają bohaterów?

   

  Katalog będzie stopniowo uzupełniany - o kolejnych tytułach będziemy informować na bieżąco.

  Do korzystania z przygotowanej oferty zachęcamy ośrodki pomocy, świetlice, urzędy, fundacje, przedszkola, szkoły podstawowe, a także wszystkie inne zainteresowane instytucje.

  Kontakt dla instytucji: dlaukrainy@nowehoryzonty.pl

  Pytania dotyczące działania platformy VOD prosimy kierować na adres: pomoc@nowehoryzonty.pl

  Dotychczasowi partnerzy cyklu Filmy dla dzieci w języku ukraińskim: Copenhagen Bombay, KAZstudio, Gutek Film, REinvent, GS Animation, Letko, Badi Badi, Animoon, Roboto Sound, Studio Publishing BM, Uchostudio, Studio ZET, Good4Frame S.C. Dziękujemy za przygotowanie serwisu vod w wersji ukraińskiej Jakubowi Królikowskiemu (Pracownia Pakamera) oraz Multiversal @wearemultiversal.

  Wszystkie informacje na temat prowadzonych przez nas działań pomocowych dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy dostępne są na stronie internetowej kinodzieci.pl.

  Pozdrawiamy

  Zespół Kino Dzieci

   

  Шановні пані та панове, 

  прагнемо поділитися з Вами інформацією про створення на нашій платформі VOD нового розділу, що має назву «Фільми для дітей українською». Ми віримо, що кіно має силу змінювати світ, а у хвилини неспокою – реально допомогти, підбадьорити, полегшити спілкування та вибудувати  порозуміння. Тож в умовах війни в Україні та неймовірно складної ситуації, в якій опинилися її жителі, прагнучи їм допомогти, ми використовуємо той інструмент, яким володіємо найкраще. З цього приводу випускаємо каталог україномовних повнометражних фільмів та дитячих серіалів.

  Фільми доступні безоплатно, без реєстрації та входу у систему, на платформі  nowehoryzonty.pl/ukraina. Щоб розпочати перегляд достатньо натиснути іконку «Дивитись». На сторінці кожного з фільмів можна знайти детальну інформацію про доступні мовні версії. Не має також часових обмежень на перегляди. Заохочуємо також скористатися пропозицією для групових показів.

  Примітка: платформа NH VOD активна виключно на території Польщі.

  Tytuły dostępne są bezpłatnie, bez logowania i rejestracji na platformie: nowehoryzonty.pl/ukraina. Aby rozpocząć seans, wystarczy kliknąć „Oglądaj". Na stronie każdego filmu można znaleźć dokładną informację na temat dostępnej wersji językowej. Nie ma też żadnych ograniczeń czasowych na seans. Zachęcamy to korzystania z oferty także na seansach grupowych.

  Uwaga: platforma NH VOD działa wyłącznie na terytorium Polski.


  На цей час у каталозі вже розміщені:

  Серіали

  Bobaski i miś  (вік: 3+) - це анімаційний серіал для наймолодших. Впродовж трихвилинної серії малюки побачать у дії своїх ровесників - Малюка і Малючку (милі малюки, які роблять свої перши крочки, версії Трефліка і Трефлінкі) а також Ведмедика, що на правах «старшачка» супроводжуватиме їх у мандрівці до пізнання світу. (Презентуємо 2 сезони)

  Kiwi & Strit (вік: 4+) - недалеко звідси, на лісовій галявині, живуть два смішні волохаті створіннячка - Ківі і Стріт. Ківі - жовтий і обережний, a Стріт - фіолетовий і дикий. Обидва дуже кумедні і кмітливі, але кожну проблему, що трапляється їм на шляху намагаються розв’язати двома, категорично різними, способами. (Презентуємо 3 сезони)    

  Basia (вік: 4+)/ - це неймовірно рішуча 5-річка,добре відома прихильникам книжок Софії Станецької і Маріанни Оклеяк. Кожен епізод розповідає дітям щось про дорослих, а дорослим щось про дітей. Серіал відносить нас у радісний світ дівчинки, яка щодня дізнається щось. Автори зберегли характерний для книжок про Басю стиль малюнків та почуття гумору. 

   

  Повнометражні фільми

  Filonek Bezogonek (вік: 4+) - коли в будинку Біргітти з’явилося кошеня - Філонек, дівчинка не тямила себе від радості. Однак Філонек, як кожен кіт, ходить власними стежками і якогось дня губиться у лісі. Небезпечна мандрівка веде його до великого міста, де він знайомиться з цілою зграєю кольорових постатей. Може знайдеться хтось, хто підкаже йому дорогу додому?

  Biuro Detektywistyczne. Pierwsza Tajemnica (вік: 6+) перше замовлення для Детективного бюро Лассе і Маї! Перед початком важливого конкурсу в школі Валлебі зникає цінна нагорода. Чи вдасться дітям її розшукати? Від початку занурені у справу Лассе і Мая намагаються віднайти згубу. Енергійна і наполеглива дівчинка є повною протилежністю сором’язливого Лассе. Чи дійдуть діти по нитці до клубка, до фіналу справи, і як у розгадці допоможе їм біла голубка?

  Amazonia. Przygody małpki Sai (wiek: 6+) - Сай, мавпа-капуцин, що виховувалася у місті, випадково потрапляє у саме серце джунглів Амазонки.  Непризвичаєна до життя у дикій природі, залишившись із сам на сам, долає випробування, які підготували для неї джунглі.

  Jakub, Mimmi i gadające psy (wiek: 6+) - Якуб і Міммі - це пара кузенів, які недолюблюють один одного. Однак незабаром з’являється шанс, щоб це змінилося. Діти здружуються зі зграєю балакучих собак. Їм доведеться зіткнутися з важливим випробуванням… Які пригоди  трапляться з героями?

   

  Ми поступово доповнюватимемо каталог та інформуватимемо вас про нові надходження. 

  Заохочуємо використовувати ресурс платформи та користуватися даною пропозицією усі центри допомоги, осередки культури, державні установи, фонди, дитячі садки, школи та інші зацікавлені інституції.

  Контакт: dlaukrainy@nowehoryzonty.pl

  Якщо у вас виникли запитання щодо роботи платформи VOD, будь ласка, напишіть нам на електронну адресу: pomoc@nowehoryzonty.pl.

  Детальніша інформація про нашу діяльність щодо надання допомоги біженцям та біженкам з України доступна на сайті kinodzieci.pl.

  Партнери циклу «Фільми для дітей українською»: Copenhagen Bombay, KAZstudio, Gutek Film, REinvent, GS Animation, Letko, Badi Badi, Animoon, Roboto Sound, Studio Publishing BM, Uchostudio, Studio ZET, Good4Frame S.C. Дякуємо за підготовку україномовної версії сайту vod Якубові Круліковському (Pracownia Pakamera) та Multiversal @wearemultiversal.

  З найкращими побажаннями,

  Команда Kino Dzieci

   

   

  Kontakt

   

  Agnieszka Krajewska

  +48 608 430 487

  agnieszka.krajewska@nowehoryzonty.pl

   

  Agnieszka Zakrzewska

  +48 511 967 246

  agnieszka.zakrzewska@nowehoryzonty.pl

   

   

   
  17.03.2022 14:37 | więcej »
liczba odwiedzin: 13855764