Wydarzenia w grupie O grupie Ramowy rozkład dnia Tematyka miesiąca Ważne daty Programy i innowacje

Grupa SŁONECZKA

Wydarzenia w grupie

29.11.2022r. odbyły się Andrzejki. Dzieci wróżyły: Zakręcony ołówek, Rzut monetą na szczęście, Dopasuj buty; zabawy przy muzyce. Dziękujemy za poczęstunek dla dzieci. smiley

25.11.2022r. Dzień Pluszowego Misia.

23.11.2022r. w tym dniu w naszej grupie zajęcie otwarte dla rodziców

" Zwierzątko - kotek". Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych,          dydaktycznych i wykonały pracę plastyczną " Kotek".

22.11.2022r. Dzień Kredki w grupie" Słoneczka".

18.11.2022r. dzieci poznały w ramach Innowacji Plastycznej drugą masę - piankolinę. Masa plastyczna z pianki do golenia, mąki ziemniaczanej oraz płynu do naczyń. Zabawa była znakomita, usprawnialiśmy pracę rąk i doznania sensoryczne.

Dziewczynka Milena urodzinki - 4latka . Gratulujemy!!!

10.11.2022r. dzieci uczestniczyły w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości.

04.11.2022r. obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek, dzieci wybierały element stroju, bawiły się i tańczyły. Kolorowały wybraną postać z bajki.

27.10. 2022r. odbyła się w naszej grupie uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Dzieci pięknie wystąpiły i zostały uroczyście pasowane przez p. Dyrektor na przedszkolaka. Dziękujemy państwu za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

Z okazji "Dnia Chleba" dzieci z udziałem p. Doroty poznały z czego robimy chleb, jak powstają bułki, same wykonały i degustowały swoje wypieki. Dzieciom bardzo podobało się zajęcie.

Dzieci poznały masę solną i ulepiły jabłka. Usprawniały sprawność manualną rąk.

Urodzinki Jessici - właśnie skończyła 3 latka.

10.10.2022r. w tym dniu obchodzimy Dzień Drzewa. Zrobiły dzieci - Las w słoiku.

Namalowały również " Jesienne drzewo". Dzieci poznały budowę drzewa oraz doskonaliły swoje sprawności manualne.

W piękną słoneczną pogodę wybraliśmy się na plac zabaw. Dzieci bardzo ładnie bawiły się na sprzętach na placu. Humory wszystkim dopisywały.

Dnia 06.10.2022r. odbył się tetrzyk w naszym przedszkolu pt.:

" Jesienne porządki".

Z okazji pikniku zrobiliśmy Jeża z kartofla.

Regulamin wewnątrzprzedszkolnego

konkursu plastycznego

„ SPORT W MOJEJ RODZINIE”

Konkurs adresowany jest do dzieci i rodziców  wszystkich grup przedszkolnych

Celem konkursu jest:

• inspirowanie do aktywności twórczej i promowanie talentów artystycznych dzieci
  • nawiązywanie więzi emocjonalnej z rodziną
  • promowanie zdrowego stylu życia
  • integrowanie  środowiska przedszkolnego

Termin składania prac:

• Konkurs trwa od 10.10 – 28.10.2022
  • Prace należy składać w Miejskim Przedszkolu  nr 93 u nauczycieli  w grupach: KRASNALE - Marii Soszki  i SŁONECZKACH - Ewy Ludwiczak

Warunki uczestnictwa:

• W  konkursie biorą  udział dzieci w wieku przedszkolnym  (od 3 do 7 lat), uczęszczające do Miejskiego Przedszkola nr 93 w Katowicach wraz z rodzicami.
  • Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez  jedno dziecko wspólnie z rodzicem - jednej pracy plastycznej.
  • Każda praca powinna być oznaczona przez wskazanie:
  1. Imienia, nazwiska  i wiek dziecka
  2. nazwa grupy przedszkolnej
  • Technika pracy – dowolna, płaska
  • Format pracy - A4 lub  A3

Ocena prac:

• Oceny pracy dokona dyrektor i wybrani nauczyciele  MP93
  • Jury Konkursu wyłoni laureatów konkursu (I, II, II miejsce) w trzech grupach wiekowych
  • Kryterium wyłonienia zwycięzców:

a) pomysł

b) zgodność treści pracy z tematem konkursu

c) wkład dziecka włożony w  wykonanie pracy

d) kompozycja i walory artystyczne

• Wszystkie zebrane prace będą wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w holu przedszkola.

Ogłoszenie wyników:

• O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani  04.11.2022 na tablicy ogłoszeń  oraz przez stronę internetową MP93 w Katowicach
  • Jury przyzna nagrody i dyplomy podczas obchodów Dnia Niepodległości w przedszkolu  - 10.11.2022

Organizatorzy:

• mgr Maria Soszka
  • mgr Ewa Ludwiczak

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie.smiley

29.09.2022r. odwiedziła nas pani z biblioteki, czytała dzieciom fragment książki.

23.09.2022r. dzieci przywitały Pierwszy Dzień Jesieni spacerem po osiedlu.

W przedszkolu miały degustację szaszłyków samodzielnie wykonanych przez dzieci z owoców. Bawiliśmy się również przy muzyce.

20.09.2022r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci bawiły się wspólnie z całym przedszkolem na holu. Zabawa była przy dziecięcych przebojach. W sali był poczęstunek.

Dziękujemy za zaangażowanie.smiley

15.09.2022r. obchodziliśmy Dzień Kropki- wspólne zabawy z piłką, zabawa dydaktyczna "Kropki"-utrwalająca kolory, zabawy z chustą animacyjną oraz praca plastyczna.

08.09.2022r. obchodziliśmy 4-te urodziny Kornelii.

Pierwszy spacer w grupie " Słoneczka".

Nasza pierwsza praca plastyczna " Słoneczko".