O grupie Ramowy rozkład dnia Tematyka kompleksowa Ważne daty Informacje dla rodziców Wydarzenia w grupie Filmiki Nauczanie zdalne

Grupa ŻABKI

Ważne daty

WAZNE DATY W LUTYM

• 3.02- Bal karnawałowy  -  prosimy o przyniesienie w tym dniu poczęstunku,  a do 2.02  mile widziane beda dekoracje na bal-balony,serpentyny itp.
  • 7.02-Dzien Bezpiecznego Internetu- o godz.9.30 bedziemy sie łaczyc on line z  dziecmi,ktore tego dnia akurat beda w domu i chętnymi rodzicami, którzy będą mieli możliwość połączenia się z pracy;) link do połącznia zostanie wysłany:)
  • 8.02 godz.17- Zebranie z rodzicami.
  • 9.02- Dzień Pizzy- wspólne wykonywanie pizzy, degustacja;)
  • 13.02- "Maniery Biedronki"- teatrzyk w przedszkolu.
  • 16.02- Dzień Pączka.
  • 23.02 - Zajęcia biblioteczne w MBP nr 10.
  • 27.02- Dzien Dinozaura-w tym dniu rozpoczynamy tematyke o dinozaurach-dzieci przez cały tydzień moga przynosic ksiazki,figurki-zwiazane z ta tematyka, nosić ubrania z wizerunkiem dinozaurów;)
  • 28.02 godz.17- Wieczorek Literacki dla dzieci i rodziców.
    Rodzice Zuzi J., Zosi , Leny i Milana

WAŻNE DATY W STYCZNIU

09.01 - godz. 10.00 - Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mile widziany słodki poczęstunek.

16.01-27.01 - Ferie zimowe

WAŻNE DATY W GRUDNIU

• 2.12 godz.10- Uroczystośc z okazji Barbórki-  prosimy o ubranie dzieci w strój galowy. Serdecznie zapraszamy Tatusiów, Dziadków, Wujków- Górników.
  • 6.12-  Mikołaj- prosimy o ubranie dzieci w kolorze czerwonym.
  • 8.12-  Sesja zdjęciowa : Mikołaj,
  • 12.12 - godz.12- Teatrzyk w przedszkolu: Powrót Franka Bałwanka

- godz.17- Występ Świąteczny dla Rodziców. Przyprowadzamy dzieci                                    o godz.16.30 . Prosimy, by dziewczynki  miały ubrane białe rajstopy oraz                              prosimy o zorganizowanie poczęstunku.

• 14.12. - Wyjście do sali zabaw Sklejka- koszt 17 zł. Prosimy o podpisywanie zgody u wychowawców.
  • 15.12- Pieczenie pierniczków- prosimy by dzieci miały fartuszek i wałek
  • 20.12 godz.9.10- Zajęcia otwarte dla Rodziców połączone ze wspólnym ozdabianiem pierników.
  • 21.12- Wigilia w grupie. Prosimy o odświętne ubranie dzieci.
  • 22.12- Pierwszy dzień zimy- ubieramy sie na biało:)

Rodzice Amelii, Marceliny i Stasia

WAŻNE DATY W LISTOPADZIE

• 4.11- Dzień Postaci z Bajek- przebieramy się za dowolną postać z bajki.
  • 8.11- Dzień Zdrowego Śniadania- prosimy o przyniesienie zdrowych produktów do zrobienia samodzielnie przez dzieci drugiego śniadania (ulubiony chleb, wędlinę, warzywa, ser itp.)
  • 10.11Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości – prosimy o ubranie dzieci w strój galowy.
  • 14.11- Dzień Jeża- zajęcia w grupie.
  • 16.11- Dzień Tolerancji- zajęcia dydaktyczne w grupie
  • 22.11 Dzień Kredki- prosimy o ubranie dziecka w jednym wybranym kolorze (jednolicie).
  • 23.11- Wycieczka do Funzeum  w Gliwicach
  • 24.11- Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  • 25.11- Dzień Pluszowego Misia- przynosimy pluszowego misia
  • 29.11- Bal wróżek i czarodziejów- przebieramy się za wróżki,czarodziejki, wróżbitów i czarodziejów;). Przynosimy słodki poczęstunek:)
    Projekt: „Rodzice czytają i przedstawiają swoje zawody”:
    Rodzice Alicji, Laury i Olka.

WAŻNE DATY W PAŹDZIERNIKU

• 4.10- 7.10 - Zbiórka rzeczy (koce, smycze, zabawki) dla zwierząt ze schroniska;
  • 4.10- Dzień Zwierząt- prosimy o przebranie się za dowolne zwierzę.
  • 6.10 - Teatrzyk w przedszkolu: "Jesienne Porządki"
  • 7.10 godz. 16 - "Dzień Kartofla"- piknik dla dzieci i rodziców na terenie ogrodu przedszkolnego.
  • 10.10- Dzień Drzewa- grupowe wykonywanie kompozycji "Las w słoiku", godz.12 - wyjście do lasu.
  • 12.10- Dzień Bezpiecznego Komputera- zajęcia dydaktyczne w grupie.
  • 13.10- Wycieczka autokarowa do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Koszt 45 zł. Prosimy o wpłaty i podpisywanie zgody u wychowawców.
  • 14.10- Dzień Edukacji Narodowej - prosimy o ubranie dzieci w strój galowy.
  • 20.10- Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej
  • 24.10- 26.10-  W związku z realizowaną tematyką prosimy o wspólne rodzinne wykonanie i przyniesienie do przedszkola drzewa genealogicznego swojej rodziny.
  • 10.10- 28.10- Rodzinny ogólnoprzedszkolny konkurs plastyczny "Sport w mojej rodzinie".

Projekt: „Rodzice czytają i przedstawiają swoje zawody”:

Rodzice Mateusza C., Natalii i Wojtka.

WAŻNE DATY WE WRZEŚNIU

• 13.09 godz.16.30 Wieczorek literacki dla chętnych dzieci i rodziców.

• 15.09- Dzień Kropki- prosimy o przyniesienie jasnej jednokolorowej koszulki.

• 16.09- „Brzechwa w piosenkach”- wyjazd do Teatru w Pałacu Młodzieży.Koszt 40 zł. Wpłaty i podpisywanie zgód u wychowawców.

• 19.09- Sprzątanie Świata.

• 20.09- Dzień Przedszkolaka – Bal Dzieci Świata- prosimy o przebranie dzieci w stroje z różnych stron świata  i przyniesienie  poczęstunku.

godz.17- „Rodzinna Gra Terenowa – Moja ulica-Moja dzielnica”- zapisy do 9.09.

• 23.09- Powitanie jesieni- prosimy by dzieci ubrane były w kolorze pomarańczowym.

• 27.09 – Pożegnanie lata w plenerze- wyjście na ogródek działkowy- prosimy by dzieci miały plecak z przekąskami i piciem.

• 29.09- Dzień głośnego czytania.

• 30.09- Dzień chłopaka

Projekt: „Rodzice czytają i przedstawiają swoje zawody”:

Rodzice Mateusza, Tymka i Celiny.