DLA UKRAINY

KOLORY ŻYCIA - FESTIWAL WDZIĘCZNOŚCI

Wdzięczność znaczy razem

Jedliście kiedyś tort z wątróbki? Albo ćwiczyliście w butach kangoo jumps?
Może chcielibyście poćwiczyć z Mistrzem Europy w ju jitsu, albo sprawdzić, czy podoba Wam się karate? Na deser będzie można wziąć udział w kiermaszu ciuchów z marką Furelle, spróbować ręcznego malowania ubrań czy zrobić sobie piękne portretowe zdjęcie. To wszystko w ramach wydarzenia „Kolory życia. Festiwal Wdzięczności”, które 22 maja odbędzie się w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”. Wiecie kto je organizuje? Wdzięczni uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, którzy chcą podziękować Polakom za otwarte serca i domy.

KLIKNIJ WIĘCEJ

W ramach wydarzenia z pomocą instytucji, firm, wolontariuszy polskich i ukraińskich będzie można w godz. 12 - 18 skorzystać w wielu atrakcji w kilku strefach.

Strefa ciszy i relaksu (m.in. spotkania z psychologiem, foto portrety, czytanie polsko - ukraińskich bajek, spotkania z pisarzami z Ukrainy, rehabilitacja, samobadanie)
Strefa Mody (spotkania z projektantami, kiermasz, malowanie ubrań)
Stres Aktywizacji (eko stoiska, tworzenie mini ogrodu, podstawy komunikacji polsko - ukraińskiej , pokazy pierwszej pomocy i.t.p.)
Strefa Gastro (polsko - ukraińska kuchnia)
Strefa Dzieci (karate, malowanie twarzy, animacje polsko - ukraińskie)
Scena: występy, pokazy taneczne

To jednak nie koniec: w czasie wydarzenia Wojewódzkie Pogotowie ratunkowe w Katowicach przekaże dwie karetki, które Fundacja Onkologiczna Rakiety zawiezie do Ukrainy w miejsca, które najbardziej ucierpiały z powodu działań wojennych. W materiały opatrunkowe wyposaży je Stowarzyszenie „Pokolenie”.

Na finał wszyscy zaśpiewają najbardziej znaną dziś ukraińską pieść „Czerwona Kalina” i posadzą przy Chacie z Kaliny „Krzew Pokoju”, czyli właśnie kalinę.

W czasie tego międzypokoleniowego i międzynarodowego spotkania będzie można kupić cegiełki Stowarzyszenia „Pokolenie”. Dochód zostanie przeznaczony na organizację polsko - ukraińskich wakacyjnych warsztatów dla dzieci.

Więcej informacji:

Klub Karate Goliat
Egurrola Dance Studio Katowice
Foto Studio Pod Kasztanami
Wydawnictwo "Час Змін Інформ”
Amazonki
Piekarnia „Król”
Zespół Szkół Gastronomiczno - Usługowych im. M. Dąbrowskiej
4Kids
Ludzie Mówią Różne Rzeczy
Stowarzyszenie Klub Śląskich Amazonek
Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach
Park Śląski
Stadion Śląski
Bytom Smaki Ukrainy
Kangoo Club Bytom

Вдячність означає разом

Чи їли ви колись торт з печінки? Або тренували в джамперах Kango Jumps? Можливо хочете потренуватись з Чемпіоном Європи з Джіу-Джитсу, також  перевірити можливо вам сподобається Карате. А на десерт можете взяти участь в розпродажі вбрання марки" Furelle", також спробувати  розмальовувати одяг або зробити красивий Фотопортрет.Це все буде відбуватиметься в рамах події "Кольори життя. Фестиваль Подяки" 22 травня в Музеї "Górnośląski Park Etnograficzny"Знаєте хто організує? Вдячні біженці з поглинутої  війною України . Вони хочуть подякувати Полякам за їхні  відкриті серця і помешкання.

Акцією за допомоги Організацій Фірм, Волонтерів Польських і Українських можна буде скористатись з 12:00 до 18:00 в різних зонах.
Зона "Тишини і Розслаблення"( зустріч з психологом, фотрпортрети, читання Польсько-Українських казок, зустріч з письменниками зУкраїни, реабілітація, самообстеження)
Зона Моди ( зустріч з дизайнерами, ярмарка, розмальовування одягу)
Активна зона( еко пункти, висаджування міні - грядки, основи  польсько- українського спілкування,навчання з  надання першої медичної  допомоги, і т.д)
Гастрономічна зона( Польсько- Українська кухня)
Дитяча зона((Карате, розмальовування обличчя, анімації Польсько-Українські)
Зона Сцени( співи, показ танців)
Це ще не кінець! В часі фестивалю Обласна Служба Швидкої Допомоги в місті Катовіце  (Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach) подарує 2 машини швидкої допомоги, які Fundacja Onkologiczna Rakiety відвезе в Українув місця які найбільше потерпіли від воєнної агресії, а щоб машини не їхали пустими, то Асоціація "Pokolenie" завантажить в них перев'язувальні  матеріали.

В Фіналі всі заспіваємо найвідомішу Українську пісню "Ой, у лузі червона калина", а під час співу біля будинку з Калини висадимо " Дерево Миру" тобто калину.
Під час цієї  міжнародної  зустрічі поколінь можна буде купити благодійні квитки Асоціації "Pokolenie". Дохід з яких буде переданий для організації літніх польсько українських дитячих  майстер - класів .

Почесний Патронат :Marszałek Województwa Śląskiego

Організатори:
Fundacja Onkologiczna Rakiety
Górnośląski Park Etnograficzny в Хожові
Асоціація „Pokolenie"

Співорганізатори:
Furelle
NAH
Kreator Academy
eMKa Studio Fryzur
Stowarzyszenie Ekorozwój i Ochrona Lasów
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach