O grupie Ramowy rozkład dnia Tematyka miesiąca Ważne daty Aktualności dla rodziców Projekty i innowacje w grupie Misie Wydarzenia - Galeria

Grupa MISIE

Ramowy rozkład dnia

RAMOWY  ROZKŁAD DNIA GRUPY MISIE

Godziny pracy grupy: 8.00 - 15.00

PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W NASZYM PRZEDSZKOLU

REALIZOWANA JEST W GODZINACH 7.00-13.00

8.00-8.30

• Zabawy integrujące grupę.
  • Zabawy ruchowe.
  • Przygotowanie do śniadania.
  • Kształtowanie i wspieranie samodzielności w zakresie korzystania z toalety i wykonywania codziennych nawyków higienicznych; rozwijanie poczucia konieczności stosowania zasad higieny i intymności.

8.30 – 9.00

• Śniadanie – wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania się przy stole.

9.00 – 11.30

• Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju.
  • Pobyt na świeżym powietrzu.
  • Przygotowanie do obiadu.

11.30- 12.00

• Obiad – doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami, przyzwyczajanie do zdrowego odżywiania się.

12.00 – 14.15

• Zajęcia relaksacyjne i wyciszające.
  • Tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój, zabawę i odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa.
  • Przygotowanie do podwieczorku.

14.15-15.00

• Podwieczorek. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, zachowanie prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu podwieczorku.
  • Wspieranie samodzielnej eksploracji świata, z poszanowaniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań dzieciom

• Rozchodzenie się dzieci.

Podstawa programowa realizowana jest w oparciu o

„Program Wychowania Przedszkolnego” Wiesławy Żaby -  Żabińskiej, Wioletty Majewskiej, Renaty Paździo

wyd. MAC

Ramowy rozkład dnia poszerzony jest o zajęcia ze specjalistami zgodnie z harmonogramem grupy.

Rytmika - poniedziałek 10.15 - 10.30

Język angielski - czwartek  9.00 - 9.15